Rok 2011

Keďže Emil Charfaoui neprejavil ani v roku 2010 záujem hrať pétanque klubovo, resp. ako registrovaný hráč nepredlžujeme tomuto hráčovi licenciu na rok 2011 v našom klube.

Zatiaľ sme prijali v tomto roku za členov klubu Tibora Hrozániho a Kvetku Hrozániovú.

MSR trojíc mužov- V prvý deň (základná časť-2x4 kolový švajčiar) náš klub zastupovali dva tímy, v ktorých boli zhodne traja členovia nášho klubu, tj. dohromady 6 hráčov. Prvému tímu zloženému z čisto hráčov nášho klubu (Daniel Kakaš, Maroš Čík a Igor Stano) sa nepodarilo síce postúpiť do KO, ale ako aj minulý rok tak aj tento rok neodišli z týchto majstrovstiev s väčším počtom prehier ako víťazstiev keďže sa im podarilo vyhrať 4 z 8 zápasov. Skončili celkov z 11 tímov na 7. mieste.

Druhému tímu, ktorý bol štvorčlenný a teda nebol čisto Jewel-ácky(Lukáš Tomka, Ľubomír Matejíčka, Michal Stano-všetci traja Jewel Bratislava, Marek Sobolič-Spiders Pezinok) sa v sobotu podarilo vyhrať 7 z 8 zápasov a teda do nedeľňajších vyraďovacích bojov postúpili z 1. miesta. V nedeľu potom po veľmi vyrovnanom boji porazili tím klubu CAP(Jaro Matulík, Martin Ševček, Peter Sedláček, Janko Gazdík) 2:0 (13:12 a 13:8) na zápasy a postúpili do finále. Vo finále však však podľahli 1:2 (2:13, 13:7 a 1:13) na zápasy tímu(Vladimír Hronský, Vladimír Michalka, Dušan Lančarič, Zdenko Plačko), ktorý sa teda stal majstrom Slovenskej republiky v trojiciach s možným náhradníkom a vybojoval si teda právo reprezentovať Slovenskú republiky v pétanque na Majstrovstvách Európy vo Švédsku(Goteborg).  

MSR trojíc žien žien- tento rok sa uskutočnili prvé majstrovstvá Slovenskej republiky trojíc žien v pétanque. Náš klub zastupovali dve ženy-každá v inom tíme. MSR sa zúčastnilo celkovo 6 tímov. Prvý tím, v ktorom bola Zdenka Číková žiaľ skončil svoj púť už v základnej časti(celkovo 5. miesto). Druhý tím, v ktorom bola Timea Šurinová vyhral v sobotu 5 z 6 zápasov a keďže žiaden iný tím nevyhral 5 zápasov tak do nedeľňajších bojov KO postupoval z 1. miesta kde narazil na papierovo a podľa predpokladov najťažšieho súpera, ktorému sa však v sobotu moc nedarilo, ale náš tím porazil. V nedeľu však bol iný deň z pohľadu toho, že tím v ktorom bola naša hráčka tento raz vyhral nad súperkami 2:0 na zápasy(13:2 a 13:7) a tak postúpil do finále. Vo finále šlo už o menej vyrovnané zápasy kedy tím s našou hráčkou suverénne prevalcoval súperky a vyhral veľmi hladko(13:2, 13:3).  Majsterkami Slovenskej republiky na rok 2011 sa teda stali: Timea Šurinová(Jewel Bratislava), Janka Lazarová(Univerzum Bratislava), Etelka Krchňáková. Zároveň si teda vybojovali právo účasti na majstrovstvách sveta vo Vietname.  


Rok 2010 

 

Keďže sme v roku 2009 neviedli žiadnu komunikáciu s Andreou Pastuchovou a Ivanou Šuchmovou tak sme v roku 2010 tieto hráčky nezaregistrovali.

Ivan Urc, Renatka Urcová a Dominika Polgárová po zvážení toho koľku času budú mať na túto hru v tomto roku nechceli byť registrovanými hráčmi v S.F.P. a tak nepredĺžili licenciu. To však neznamená, že nie sú našimi členmi.

Aj keď Emil Charfaoui v roku 2009 neodohral žiaden turnaj, po dohode, že sa bude tento rok snažiť hrávať nadobudol znova status registrovaného hráča, však na lige klubov nechýbal.

Rok 2010 sme teda začali s 12 registrovanými hráčmi keďže sa Mário Matuchovič vrátil naspäť z hosťovania do klubu CAP Bratislava.

MSR trojíc- Tak ako aj minulý rok tak aj tento rok sa nám v tejto súťaži skoro vôbec nezadarilo keďže sa opätovne nepodarilo postúpiť ani jednému našemu hráčovi do semifinále, resp. KO. Zúčastnili sme sa teraz v počte 6 hráčov z možných 7, ktorí boli rozložení v troch tímoch.

Tím, v ktorom bol Igor Stano, Maroš Čík a Daniel Kakaš skončil na 7. mieste. Tím Lukáša Tomku a Michala Stana skončil na 6. mieste a tím, v ktorom bol Ľubomír Matejíčka skončil o 1 či 2 kumulované bucholzy na 5. nepostupovej priečke. V ďaľší deň sme sa teda len pozerali, že ako to celé dopadne. Všetky naše tímy mali však po 6 odohratých zápasoch na konte 3 výhry čo bolo však málo keďže ani jeden z postupujúcich tímov do semifinále nemal ani len 5 výhier zo 6 zápasov.

Kvalifikácia žien- Išlo o kvalifikovanie sa na ME v Slovinsku. Vyhral tím, v ktorom hrala naša hráčka Zdenka Číková a získala tak možnosť reprezentovať našu krajinu v tomto štáte, ktorý si tak veľmi ostatné štáty vo svete mýlia s nami.

MSR dvojíc- Tento rok sme boli očosi menej úspešní. Podarilo sa nám získať "len" jedno 2. miesto, ktoré získal Igor Stano s jeho spoluhráčom Adriánom Drugdom (Slopak Bratislava). Obhajca prvenstva Lukáš Tomka(v roku 2009 TR-PAK Vrútky) skončil na 4. mieste.

MSR v streľbe- Tento rok sa konali prvý krát mimo nášho národného guľodrómu-konali sa v Kočovciach a prvý krát ich usporadúval klub(Prásk Pezinok) a nie S.F.P. Nám sa tu podarilo obsadiť všetky popredné priečky. V semifinále sa uskutočnil otcosynovský boj kde bol úspešnejší otec a finále bolo tiež Jewelacké. Keďže sa o 3. miesto nehralo tak Michal Stano ako aj Janka Lazarová (Univerzum Bratislava) skončili na tomto veľmi peknom mieste. 1. miesto si nakoniec vybojoval Lukáš Tomka, keď vo finále porazil Igora Stana, ktorý nakoniec ako najväčšie prekvapenie skončil na nádhernom 2. mieste.

JEWEL CUP- Tento rok sa nám už oproti 1. ročníku podarilo prilákať aj zahraničných hostí/hráčov a zvýšil sa nám teda aj počet celkovo štartujúcich tímov o 12 oproti roku 2009. Veríme, že v roku 2011 bude tento počet ešte očosi väčší.

ME žien v Slovinsku- Priamo na majstrovstvách sa síce víťaznému tímu SVK kvalifikácie (Zdenka Číková-Jewel, Ivica Kadlečíková-Univerzum, Andrea Fratričová a Veronika Slobovodá-obe Slopak) nepodarilo vyhrať žiaden zápas, ale zato si naše baby vylepšili chuť v Pohári národov, kde najskôr porazili Turecko 13-5 a potom aj Belgický tím 13-12. V 1/4 finále pohára národov síce baby prehrali 10-13 s Monakom, ale reprezentovali našu vlasť celkom slušne.

LIGA KLUBOV- Tak ako aj minulý rok tak aj tento rok sa nášmu klubu vôbec nepodaril vstup do súťaže, keďže oba naše tímy po 1. kole mali 3 prehry z 3 zápasov. Po troch kolách náš druhý tím v tejto súťaži skončil na poslednej priečke z počtu tímov 10 keďže skoro všetci hráči mali nejaké iné problémy či už rodinné alebo prácu. Našemu prvému tímu sa však podarilo prebojovať do vyraďovacej fázy(1/4 finále), keď v 3. kole vyhrali všetky 3 zápasy(z toho jeden kontumačne) a nakoniec s počtom 5 výhier skončili na 4. mieste. Po vyraďovacej fáze sme skonštatovali, že aj keď je náš klub mladý tak má bojovný a cieľavedomý káder a VÍŤAZSTVO JE NAŠE !!! Za 2 roky existencie sa nám podarilo túto najstaršiu súťaž vyhrať a zabezpečiť si právo ísť na Európsku súťaž(teda jej predkolo).

Vyhraté turnaje v roku 2010:

Domáce turnaje: Stano Igor-4: Vtedy na západe(Kočovce-trojice), Pezinský demižón, O tri Svätoplukové prúty(Šaľa), CC Slovensko(Prezidentská záhrada).....................................Stano Michal-5: Vtedy na západe(Kočovce-dvojice), Cap Cup(Rančík-Bratislava), VIPráskanie(Národný guľodróm-Bratislava), O tri Svätoplukové prúty(Šaľa-trojice), Pohár mesta Šaľa(dvojice)...................................Tomka Lukáš-3: Gabčík(Rajecké Teplice), MSR v streľbe(Kočovce), Cap Cup(Rančík-Bratislava).....................................Šurinová Timea-1: Vtedy na západe(Kočovce-trojice).....................................Šurin Igor-1: Vtedy na západe(Kočovce-trojice)

Zahraničné turnaje: Stano Igor-2: Zywiecky festival(trojice), Přimrzlé koule(Ořech).....................................Stano Michal-2: Evropský pohár vinařských regionů v pétanque(Kobylí na Moravě), Tag und Nacht(Illmitz).....................................Tomka Lukáš-4: Chateau Náměšť(Náměšť na Hané), Generali Open(Donaupark-Viedeň), Zywiecky festival(trojice), Přimrzlé koule(Ořech)


Rok 2009

Na začiatku roka 2009 som sa dohodol s Máriom Matuchovičom na hosťovaní v našom klube, že by mohol byť prínosom v lige klubov a aj pri iných výpomociach ohľadom nášho turnaja a po dohode s našimi členmi a klubom CAP sme toto hosťovanie uskutočnili.

Kvalifikácia na MS trojíc+1- Z nášho klubu sa v tomto roku mohli tohto podľa mňa najprestížnejšieho turnaja iba traja členovia (nik iný nebol rok predtým registrovaný v S.F.P.) a z toho sa tejto kvalifikácie zúčastnila iba rodina Stanových a aj to neúspešne.Neúspešne z toho dôvodu, že ani jeden tím v ktorom sme boli nedokázal postúpiť do semifinále.

MSR dvojíc- Na týchto majstrovstvách sa nášmu klubu už podarilo uhrať celkom pekný výsledok, keď Ľubomír Matejíčka a Michal Stano skončili na 2. mieste, keď vo finále prehrali s Dušanom Lančaričom (Práska Bratislava) a Lukášom Tomkom (TR-pak Vrútky) .

MSR v streľbe- Z nášho klubu sa podarilo postúpiť do vyraďovacej časti len Michalovi Stanovi, ktorého vyradil po veľmi slabom výkone Peter Fratrič z klubu Slopak(nakoniec 2. miesto).

JEWEL CUP- V auguste tohto roku sme usporiadali 1. ročník tohto turnaja, ktorý bol aj historicky prvý turnaj, ktorý sme kedy usporiadali.

LIGA KLUBOV- V tomto našom 1. roku existencie sa nám v tejto najstaršej súťaži S.F.P. moc nezadarilo keďže ani jeden z našich tímov nepostúpil do semifinále tejto súťaže.

Vyhraté turnaje v roku 2009:

Domáce turnaje: Cap Cup(Národný guľodróm)- Igor Stano, Gabčík(Rajecké Teplice) - Michal Stano

Zahraničné turnaje: Beraní koule(Albrechtice) - Michal Stano

Na konci roku 2009 na VZ S.F.P. vystúpil klub TR-PAK Vrútky na čele s Mirom Ritomským zo S.F.P. a prestal tak byť registrovaným členom Slovenskej Federácie. Z tohto klubu sme chceli prijať Lukáša Tomku, Timeu Šurinovú a jej otca Igora Šurina na 2. ročné hosťovanie, ale keďže sa stal klub neregistrovaným tak všetci traja členovia tohto klubu ak chceli byť registrovaní museli z klubu prestúpiť, tak sme ich s radosťou prijali.


Ako vznikol klub Jewel club petanque Bratislava 2008

Náš klub vznikol zapísaním sa na Ministerstve vnútra kde bol predložený návrh na registráciu Michalom Stanom, Igorom Stanom(obaja odišli v roku 2008 z klubu Slopak) a Emilom Charfaoui(predtým neregistrovaný hráč) spoločne so stanovami klubu(pomohol nám s nimi Peter Šúry a tiež Ľubomír Šedivý).  Dňa 13.10.2008 bol náš návrh prijatý.

Do registra na Štatistickom úrade bol náš klub zapísaný dňa 18.11.2008. Dňa 25.11.2008 bol náš klub zapísaný v registri na Daňovom úrade Bratislava IV.

 

V tom istom roku sme sa ešte dohodli s partiou ľudí/zoskupením nadšencov tejto hry. Názov tohto zoskupenia bol Fireball. Vstúpením do nášho klubu/zaregistrovaním podnikli ďaľší veľký krok, keď sa z prvotného zámeru, ktorým bola recesia a zábava vykľulo dačo bojovnejšie a viac vzdoru schopné. Z Fireballu k nám pribudli: Maroš Čík, Zdenka Číková, Zdenka Hudecová, Dominika Polgárová, Daniel Kakaš, Daniela Ballayová, Ivan Urc, Renatka Urcová, Andrea Pastuchová a tiež príbuzná Andrei P. Ivana Šuchmová.

Na VZ  S.F.P. predseda klubu TR-pak Vrútky P. Miroslav Ritomský navrhol klubom aby si niekto zobral do klubu Ľuboša Matejíčku keďže plánuje študovať VŠ v Bratislave a teda by bolo asi lepším riešením keby patril do nejakého bratislavského klubu a tak sme s radosťou prijali do klubu aj jeho.

Zakladajúcich členov čo boli registrovaní v roku 2009 v S.F.P. bolo teda nakoniec 14.


Kontakt

Zdenka Číková

Prezident klubu

0908-744-504